b.t. [Drogi Rysiu! Napisałam…]

Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w _menu_load_objects() (linia 579 z /srv/www/AK2/public/includes/menu.inc).

List Haliny Martin (z dn. 18.06.2005 r.) do Ryszarda Przedpełskiego, syna jej przyrodniego brata, Jana Przedpełskiego. Jest to odpowiedź na jego list z dn. 22.05.2005 r., pisany z Nowego Jorku, w którym Ryszard przesyła wydruk z internetu z wywiadu z Lechem Kaczyńskim, gdzie jest wspomniana należąca kiedyś do rodziny Przedpełskich willa na Ikara 5 w Warszawie. Ryszard pisze, że jego ojciec jest zbulwersowany, a on czuje się zagubiony, że Kaczyński postanowił załatwić sprawę z Jaruzelskim tylko połowicznie. Nie mógłby być politykiem. Prosi ciotkę o reakcję i list do Kaczyńskiego.

Halina mu odpisuje, że napisała list do Kaczyńskiego (załączyła Ryszardowi kopię) i przesyła Ryszardowi listy od obu prezydentów pisane do niej. Jednocześnie jest oburzona zachowaniem swego brata, ojca Ryszarda. Prosi o wyjaśnienie skąd opinia, że Kaczyński jest: „no good”, a Borusewicz „agent”.

Autor/Autorka: 
Inny tytuł: 
b.t. – korespondencja do Ryszarda Przedpełskiego
Miejsce powstania: 
Londyn, Nowy Jork
Opis fizyczny: 
rps., 1+1+14 s. luź.; fot.; 30 cm
Postać: 
luźne kartki
Technika zapisu: 
wydruk komputerowy
rękopis
Język: 
Polski
Miejsce przechowywania: 
Dostępność: 
tak
Data powstania: 
2005
Stan zachowania: 
dobry
Sygnatura: 
2439/215
Tytuł kolekcji: 
Archiwum Haliny Martin
Słowo kluczowe 1: 
Słowo kluczowe 2: 
Słowo kluczowe 3: 
Rodzaj zasobu: 
Archiwum osobiste
Nośnik informacji: 
papier
Typ zasobu: 
list