b.t. [Hochverehrter Genoße Frensel,…]

Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w _menu_load_objects() (linia 579 z /srv/www/AK2/public/includes/menu.inc).

List do tow. Frensel, w którym Żanna Kormanowa dziękuje za niezwykle interesujące pismo ministra Wandla i za tom Karla Liebknechta, z którego się szczególnie cieszy. Jeśli uda jej się napisać o tej książce i o wykładzie ministra Wandla, wyśle mu odpowiednie czasopisma. Na koniec życzy mu dużo sukcesów w pracy.

List jest odpowiedzią na list Rudiego Frenza z Berlina (z dn. 20.01.1953 r.), w którym Frenz pisze, że dopiero w ostatnich dniach udało mu się dostać literaturę, o którą prosiła. W najbliższej poczcie prześle jej: Ausgewählte Schriften tom I i II Karla Marxa i Friedricha Engelsa, Ausgewählte Reden, Briefe und Aufsätze Karla Liebknechta oraz Die junkerlich-imperalistische Politik des „Dranges nach Osten” – Ein Unglück für das deutsche und das polnische Volk Paula Wandla. Za pozostałe pieniądze będzie jej przesyłał kolejne nowości z dziedziny nauk społecznych (szczególnie historii). Miło wspomina jubileusz 450-lecia uniwersytetu w Halle. Ich wyjazd na studia polskiego systemu szkolnictwa zawodowego znowu się przesunął, prawdopodobnie na maj.

Autor/Autorka: 
Inny tytuł: 
b.t. - korespondencja do tow. Frensel
Miejsce powstania: 
Warszawa
Opis fizyczny: 
rps., s. 77-78 luź.; ; 30 cm
Postać: 
luźne kartki
Technika zapisu: 
rękopis
Język: 
Niemiecki
Miejsce przechowywania: 
Dostępność: 
tak
Data powstania: 
2026
Stan zachowania: 
dobry
Sygnatura: 
1573/488
Tytuł kolekcji: 
Akta Żanny Kormanowej
Słowo kluczowe 1: 
Data dzienna: 
sobota, luty 14, 1953
Rodzaj zasobu: 
Akta personalne
Kolekcja
Nośnik informacji: 
papier
Typ zasobu: 
list