b.t. [Kochana Żaniu! Wiem, jak bardzo …]

Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w _menu_load_objects() (linia 579 z /srv/www/AK2/public/includes/menu.inc).

Autorka pisze do Żanny Kormanowej, ponieważ nie mogła się do niej dodzwonić. Ministerstwo Oświaty zobowiązało ją, aby przedstawiła Kormanowej do przejrzenia czytanki jej autorstwa z prośbą o ewentualne poprawki (teksty załączone do listu). Ponadto przekazuje prośbę od Anny Milskiej, o odesłanie jej opowiadań o Kochanowskim i innych dla kl. VII.  Przeprasza, że obarcza ja tymi sprawami, choć wie, jak bardzo Żanna jest zajęta. O spotkaniu z nią nawet nie marzy, ale prosi chociaż o kilka słów. Dalej pisze o swoim małym synku, jest z niego bardzo dumna. Jest śliczny i mądry, mogą to potwierdzić ich wspólni przyjaciele. Żałuje, że Żanna go nie widziała. Ma tylko kłopot, że mały jest chorowity i często nie chodzi do przedszkola.  W post scriptum pyta Kormanową, czy przysłać jej na Żoliborz honorarium za ostatnie wydanie.

Załączone teksty to: „Dolores Ibarruri”, „Panna Stefania. Wspomnienie o Stefanii Sempołowskiej” oraz „Na skrzydłach legendy” (O Janie Henryku Dąbrowskim).

Współautorzy: 
Inny tytuł: 
b.t. - korespondencja do Żanny Kormanowej
Miejsce powstania: 
s.l.
Opis fizyczny: 
rps., druk, s. 249-264, luź.; ; 29 cm
Postać: 
luźne kartki
Technika zapisu: 
druk
maszynopis
Język: 
Polski
Miejsce przechowywania: 
Dostępność: 
tak
Data powstania: 
2026
Stan zachowania: 
dobry
Sygnatura: 
1573/501
Tytuł kolekcji: 
Akta Żanny Kormanowej
Słowo kluczowe 1: 
Słowo kluczowe 2: 
Słowo kluczowe 3: 
Rodzaj zasobu: 
Archiwum osobiste
Kolekcja
Nośnik informacji: 
papier
Typ zasobu: 
list