b.t. [Wielce Szanowna Pani Doktor!…]

Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w _menu_load_objects() (linia 579 z /srv/www/AK2/public/includes/menu.inc).

List do Żanny Kormanowej podpsiany przez Fanię. Przeprasza, że nie odwiedziła jej, gdy była w Warszawie, ale na okręcie nabawiła się zapalenia oskrzeli i przyjechała w tak złej formie, że nie miała sił się z nikim spotkać. Dopiero teraz, po tygodniowej kuracji, wraca do sił.

Dalej pisze, że w MO mało się o niej dowiedziała i szczerze mówiąc ta krótka wizyta w MO nie zostawiła na niej dobrego wrażenia. Czuła się obco w tym sekretariacie, mając świadomość, że jej pokoju nikt nie wyjdzie i nie powita. Nie śmie nawet prosić o kilka słów, gdyż przez ten rok nie zasłużyła na to, ale ma nadzieję, że po powrocie do Warszawy będzie mogła się z nią spotkać choć na godzinkę, aby się mogła wzmocnić na duchu. Do listu załączony jest wycinek prasowy, który przechowywała cały rok. Wycinek pochodzi z francuskojęzycznego pisma,  zawiera m.in.  artykuł Żanny Kormanowej o Lidze Kobiet Polskich.

Autor/Autorka: 
Współautorzy: 
Inny tytuł: 
b.t. - korespondencja do Żanny Kormanowej
Miejsce powstania: 
Zakopane
Opis fizyczny: 
rps., s. 80-81 luź.; ; 21 cm
Postać: 
luźne kartki
Technika zapisu: 
rękopis
Język: 
Polski
Miejsce przechowywania: 
Dostępność: 
tak
Data powstania: 
2026
Stan zachowania: 
dobry
Sygnatura: 
1573/488
Tytuł kolekcji: 
Akta Żanny Kormanowej
Słowo kluczowe 1: 
Słowo kluczowe 2: 
Data dzienna: 
piątek, Październik 7, 1949
Rodzaj zasobu: 
Akta personalne
Kolekcja
Nośnik informacji: 
papier
Typ zasobu: 
list