Relacje 20 dziewcząt z pobytu w obozie pracy w Niemczech w okresie II wojny światowej

Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w _menu_load_objects() (linia 579 z /srv/www/AK2/public/includes/menu.inc).

Tekst powstał podczas kursu gospodarstwa domowego w 1945 r. w Lubece. Autorka odpowiada na trzy pytania ewaluacyjne dotyczące kursu, m.in. podkreśla jego znaczenie dla własnej przyszłości, upatrując w nabytej wiedzy i umiejętnościach szansę ułożenia swojego życia w inny, lepszy sposób („właśnie weszłam na pierwszy stopień mych marzeń”), zwłaszcza biorąc pod uwagę wydarzenia wojenne z jej życia. Piwocka pisze również, że wszystkie bez wyjątku zajęcia bardzo jej się podobały, choćby dlatego że przypomniały wiele zapomnianych w czasie wojny nauk. Autorka kończy stwierdzeniem, że kurs został bardzo dobrze ułożony, dlatego nie widzi potrzeby jakichkolwiek zmian w kolejnych jego edycjach.

Autor/Autorka: 
Inny tytuł: 
Czy jestem zadowolona z kursu i dlaczego?
Miejsce powstania: 
Lubeka
Opis fizyczny: 
[2] k. luź.; 23 cm
Postać: 
luźne kartki
Technika zapisu: 
rękopis
Język: 
Polski
Dostępność: 
Zbiór niezinwentaryzowany, katalog rękopisów akcesyjnych. Możliwość otrzymania oryginału do wglądu w celach badawczych, po złożeniu pisma rekomendującego z uczelni/projektu badawczego etc.
Data powstania: 
1945
Stan zachowania: 
dobry
Sygnatura: 
Akc. 59/86
Uwagi: 
Rękopis, zapis piórem (ciemnoniebieski atrament) dwustronny. Luźna kartka wyrwana z zeszytu w linię (poszarpany brzeg, czarne kolumny). Charakter czystopisu, dość czytelny. Brak podpisu autorki, jednakże charakter pisma taki sam, jak u autorki wspomnień podpisanej „Jadwiga Piwocka(?)” (nazwisko nie w pełni czytelne).
Słowo kluczowe 1: 
Słowo kluczowe 2: 
Data dzienna: 
poniedziałek, Październik 1, 1945
Rodzaj zasobu: 
Archiwum instytucji
Główne tematy: 
kurs gospodarstwa domowego dla dziewcząt w Lubece, ewaluacja kursu
Nazwa geograficzna - słowo kluczowe: 
Zakres chronologiczny: 
1945
Nośnik informacji: 
papier
Typ zasobu: 
relacja