Relacje 20 dziewcząt z pobytu w obozie pracy w Niemczech w okresie II wojny światowej

Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w _menu_load_objects() (linia 579 z /srv/www/AK2/public/includes/menu.inc).

Wanda Oczkowicz w krótkiej relacji opisuje kilkuletni okres w Niemczech w czasie II wojny światowej. W 1941 r. została wywieziona i trafiła do fabryki konserw w Lubece. Niewolnicza praca w fabryce została przedstawiona lakonicznie – głównie poprzez pryzmat relacji z siostrą, z którą autorka dzieliła trudy codzienności.

Autor/Autorka: 
Miejsce powstania: 
Lubeka
Opis fizyczny: 
[1] k. luź.; 21 cm
Postać: 
luźne kartki
Technika zapisu: 
rękopis
Język: 
Polski
Dostępność: 
Zbiór niezinwentaryzowany, katalog rękopisów akcesyjnych. Możliwość otrzymania oryginału do wglądu w celach badawczych, po złożeniu pisma rekomendującego z uczelni/projektu badawczego etc.
Data powstania: 
1945
Stan zachowania: 
dobry
Sygnatura: 
Akc. 59/86
Uwagi: 
Dokument powstał tuż po zakończeniu wojny podczas powojennego kursu gospodarstwa domowego dla dziewcząt w Lubece w 1945 r., w ramach zadanego wypracowania pt. „Mój pobyt w Niemczech”. Rękopis, zapis obustronny ołówkiem. Charakter czystopisu, zapis w miarę czytelny, miejscami rozmazany; widoczny ślad po wymazaniu fragmentu tekstu i ponownym zapisie. Na końcu relacji podpis autorki (ołówek).
Słowo kluczowe 1: 
Słowo kluczowe 2: 
Słowo kluczowe 3: 
Rodzaj zasobu: 
Archiwum instytucji
Główne tematy: 
praca przymusowa na rzecz III Rzeszy, praca niewolnicza w fabryce, relacje z siostrą
Nazwa geograficzna - słowo kluczowe: 
Zakres chronologiczny: 
Od 1941 do 1945
Nośnik informacji: 
papier
Typ zasobu: 
relacja