Relacje 20 dziewcząt z pobytu w obozie pracy w Niemczech w okresie II wojny światowej

Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w _menu_load_objects() (linia 579 z /srv/www/AK2/public/includes/menu.inc).

Dokument jest ewaluacją kursu gospodarstwa domowego dla dziewcząt, prowadzonego w Lubece w 1945 r., po zakończeniu wojny, dokonaną przez jedną z jego uczestniczek. Autorka odpowiada na trzy postawione pytania, wyrażając w pierwszej kolejności ogromne zadowolenie z możliwości uczestniczenia w nim i żal, że nie trwa dłużej. Szwalbe podkreśla znaczenie posiadania konkretnych umiejętności w życiu i snuje osobiste refleksje o ich odpowiednim wykorzystaniu. Zdaniem autorki cały kurs został wzorowo zorganizowany i przeprowadzony – w przyszłości jedynie można by zrezygnować z tańców, ponieważ – jak pisze Szwalbe – „ostatecznie każda z nas tańczyć umie”.

Autor/Autorka: 
Inny tytuł: 
Czy jestem zadowolona z kursu i dlaczego?
Miejsce powstania: 
Lubeka
Opis fizyczny: 
[2] k. luź.; 23 cm
Postać: 
luźne kartki
Technika zapisu: 
rękopis
Język: 
Polski
Dostępność: 
Zbiór niezinwentaryzowany, katalog rękopisów akcesyjnych. Możliwość otrzymania oryginału do wglądu w celach badawczych, po złożeniu pisma rekomendującego z uczelni/projektu badawczego etc.
Data powstania: 
1945
Stan zachowania: 
dobry
Sygnatura: 
Akc. 59/86
Uwagi: 
Rękopis, zapis piórem (czarny atrament), dwustronnie. Zapisana jedna karta. Charakter czystopisu, dokument dość czytelny. Na końcu podpis autorki.
Słowo kluczowe 1: 
Słowo kluczowe 2: 
Data dzienna: 
poniedziałek, Październik 1, 1945
Rodzaj zasobu: 
Archiwum instytucji
Główne tematy: 
kurs gospodarstwa domowego dla dziewcząt w Lubece, ewaluacja kursu, taniec podczas kursów
Nazwa geograficzna - słowo kluczowe: 
Zakres chronologiczny: 
1945
Nośnik informacji: 
papier
Typ zasobu: 
relacja