Relacje 20 dziewcząt z pobytu w obozie pracy w Niemczech w okresie II wojny światowej

Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w _menu_load_objects() (linia 579 z /srv/www/AK2/public/includes/menu.inc).

Tekst powstał podczas kursu gospodarstwa domowego, prowadzonego w Lubece w 1945 r. Jest to odpowiedź jednej z uczestniczek kursu – Emilii Sobolewskiej – na trzy pytania ewaluacyjne, dotyczące szkolenia. Autorka już na wstępie podkreśla ogromny żal z powodu zbliżającego się końca zajęć. Pisze też, że najchętniej nadal brałaby w nim udział („I pragnęłabym z całego serca dalej korzystać z niego”). Sobolewska wymienia kolejne zajęcia (np. higiena, szycie, rachunki) i każde mniej lub bardziej komplementuje; nie uważa też, żeby jakiekolwiek zmiany były potrzebne.

Autor/Autorka: 
Inny tytuł: 
Czy jestem zadowolona z kursu i dlaczego?
Miejsce powstania: 
Lubeka
Opis fizyczny: 
[1] k. luź..; 21 cm
Postać: 
luźne kartki
Technika zapisu: 
rękopis
Język: 
Polski
Dostępność: 
Zbiór niezinwentaryzowany, katalog rękopisów akcesyjnych. Możliwość otrzymania oryginału do wglądu w celach badawczych, po złożeniu pisma rekomendującego z uczelni/projektu badawczego etc.
Data powstania: 
1945
Stan zachowania: 
dobry
Sygnatura: 
Akc. 59/86
Uwagi: 
Rękopis, zapis ołówkiem, dwustronny, dość czytelny. Charakter czystopisu. Na końcu dokumentu podpis autorki. Kartka wyrwana z zeszytu w linię (poszarpany lewy brzeg).
Słowo kluczowe 1: 
Słowo kluczowe 2: 
Data dzienna: 
poniedziałek, Październik 1, 1945
Rodzaj zasobu: 
Archiwum instytucji
Główne tematy: 
kurs gospodarstwa domowego dla dziewcząt w Lubece, ewaluacja kursu
Nazwa geograficzna - słowo kluczowe: 
Zakres chronologiczny: 
1945
Nośnik informacji: 
papier
Typ zasobu: 
relacja