Wspomnienia z Sierpnia ’80. Materiały nadesłane na konkurs zorganizowany przez Oddział Gdański Polskiego Towarzystwa Socjologicznego w 1981 roku. Relacje z Wybrzeża. „Postawy i zachowania ludzi – po drugiej stronie bramy”.

Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w _menu_load_objects() (linia 579 z /srv/www/AK2/public/includes/menu.inc).

Autorka - podpisana jako Anna M. z Olsztyna – spisała swoje wrażenia z kilku dni sierpniowych (28-31.08), kiedy wraz z córką poszła pod gdańska stocznię, by wyrazić poparcie dla strajkujących. W osobistych zapiskach autorka wspomina niezwykłe poczucie jedności, solidarności i dumy które wówczas odczuwała oraz wspaniałą atmosferę, która zapanowała po ogłoszeniu porozumień. W treści dokumentu znalazły się również szczegóły opisujące sytuację pod stocznią i wyjście stoczniowców.

Autor/Autorka: 
Inny tytuł: 
Pamiętniki Sierpień ’80. Sierpień’80 we wspomnieniach. Relacje z Wybrzeża. Pamiętniki nie publikowane
Wariant tytułu: 
Dlaczego chodziłyśmy pod Stocznię
Miejsce powstania: 
Olsztyn
Opis fizyczny: 
409-414 k. luź. ; 31 cm.
Postać: 
luźne kartki
Technika zapisu: 
rękopis
Język: 
Polski
Dostępność: 
Katalog rękopisów zinwentaryzowanych. Możliwość otrzymania oryginału do wglądu do celów badawczych, po złożeniu pisma rekomendującego z uczelni/projektu badawczego etc.
Data powstania: 
1980
Stan zachowania: 
dobry
Sygnatura: 
18934/II vol. 3
Uwagi: 
Rękopis, (długopis, niebieski tusz), zapis dwustronny. Na ostatniej stronie skreślony cały akapit. Przekreślona paginacja autorki, ołówkiem paginacja ZNiO. Na pierwszej stronie dopiski osoby przyjmującej pracę do konkursu (ołówek, długopis, niebieski tusz). Na końcu podpis autorki (długopis, niebieski tusz). Praca nadesłana na konkurs zorganizowany przez Oddział Gdański Polskiego Towarzystwa Socjologicznego w 1981 roku. Relacje z Wybrzeża. „Postawy i zachowania ludzi – po drugiej stronie bramy”.
Słowo kluczowe 1: 
Słowo kluczowe 2: 
Słowo kluczowe 3: 
Rodzaj zasobu: 
Archiwum instytucji
Główne tematy: 
odbiór strajku robotników przez Polki i Polaków, wyrażanie poparcia dla strajkujących, wspólnota, porozumienia sierpniowe, Lech Wałęsa
Nazwa geograficzna - słowo kluczowe: 
Zakres chronologiczny: 
1980
Nośnik informacji: 
papier
Typ zasobu: 
pamiętnik/wspomnienia